Sınavlarda covid-19 salgınına ilişkin alınan tedbirler

Sınavlarda covid-19 salgınına ilişkin alınan tedbirler.

Olağanüstü dönemle ilgili ulusal ve bölgesel düzeyde yetkili makamlarca alınan tedbirler doğrultusunda iş bu sınavda;

  1. a)Bekleme alanında,sınav esnasında,yemek molasında görevliler ve adaylar arasında en az 3 adım sosyal mesafe olacaktır.
  2. b)Sınav alanına girerken görevli ve adaylar ellerine el dezenfektan uygulaması  yapacaklardır. Birbirleriyle tokalaşma, kucaklaşma yapmayacaklar, ellerinin yüz bölgesine temas etmemesine dikkat edeceklerdir.
  3. c)Sınav alanında bulunan herkesin temassız ateşölçer ile ölçümü yapılacak, yüksek ateş (37,5 derece ve üstü), öksürük vb. belirtisi olanlar sınava alınmayarak, derhal ALO 184 ile irtibata geçilecektir. Bu durumda olanların sınav hakları daha sonra  kullandırılacaktır.
  4. d)Yüksek ateşi olmamasına ragmen, kendisini iyi hissetmeyen ve bilhassa gribal enfeksiyonu, öksürük, boğaz ağrısı gibi belirtileri olanların durumlarını sınav ekibine bildirmeleri zorunludur. Bu durumda olanların sınav hakları kaybolmayacak olup, ilerde bu hakları kullandırılacaktır.
  5. e)Sınav öncesi sizlere verilen tek kullanımlık maske, eldiven, bone vb. malzemelerin sınavda takılması zorunludur. Sınav bitişinde bu malzemeler çöp poşetlerine atılarak eller tekrar dezenfekte edilecektir. Adaylar sınava kendi KKD ve el aletlerini getirerek kullanabilirler. Ortak kullanılan alet ve ekipmanlar
  6. f)GEKSANDER İktisadi İşletmesi tarafından sınavlarda alınan tedbirler ve yukarıdaki hususlara eksiksiz uyulacağına dair sizlerden yazılı beyan ve taahhüt alınacaktır.

 

23/24 haziran 2020 de atık koordinatörü ulusal yeterliliği sınavı yapılacaktır.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir